Aangezien omzetverlies de nieuwe norm is, heeft vrijwel elke onderneming steun nodig. Sommige branches zijn kansloos tegen deze epidemie. Vrijwel elke sector heeft op een of andere manier schade moeten lopen, waaronder bloementelers en aardappelboeren. Met een nieuw noodpakket worden zij nadrukkelijk ondersteund.
Het kabinet heeft besloten om bloementelers en patatboeren te helpen door een pakket an 650 miljoen euro samen te stellen. 70 procent van de derving van bloementelers wordt vergoed. De patatboeren krijgen 40 procent van de waarde van de fritesaardappelen die zij in opslag hebben terug, aangezien deze beperkt houdbaar en niet of nauwelijks te verkopen zijn.
Minister
´Bepaalde sectoren waren niet geholpen met het noodpakket dat het kabinet eerder heeft gepresenteerd’, verklaart minister Schouten van Landbouw tegen de Ondernemer. ´We hebben hier te maken met bedrijven die in een unieke positie zitten. Je kunt groeiende gewassen niet stoppen. Daarnaast hebben de bedrijven te maken met producten die niet lang houdbaar zijn en die niet of moeilijk verwerkt kunnen worden.´
Tevreden
Volgens LTO Nederland zijn de meeste boeren tevreden. Door de 650 miljoen juist te distribueren, kunnen de meeste boeren de grootste klappen incasseren.
Baaz gebruikt functionele, analytische en marketing cookies om uw ervaring op onze website te verbeteren en om u van gepersonaliseerde advertenties te voorzien. Wanneer u op akkoord klikt, geeft u toestemming om al onze cookies te plaatsen.